Telttemplomos jótékonysági koncertet adtak

A lelkek húrjait pengető, szívekig bimbózó dallamok lengték be 2022.03.19-én a Római Katolikus templomot, amikor  a Rózsafa Citeraegyüttes és vendégeik adtak jótékonysági koncertet.

 

Rózsa Zoltán azért kezdett jótékonysági koncert szervezésébe, mert tanítványaival nagyon szeretnék létrehozni a Rózsafa-Zeneházat. Az épületet kinézték és a tulajdonossal meg is kötötték a vásárlási előszerződést most  a megvásárlására gyűjtenek illetve összemuzsikálják a zeneház árát. Az idő közben kialakult háborús helyzet miatt, kettős célúvá vált a koncertsorozat. A bevétel egy részét az otthonukat elvesztő kárpátaljai menekültek megsegítésére fordítják.

 

A Jótékonysági koncertsorozat első állomás Máriapócson volt.

A második koncert a Nagykállói Római Katolikus templomban került megrendezésre 2022.03.19-én.
Ruszki Gábor atya köszöntőbeszéde után közösen elénekelték népi himnuszunkat a Boldog asszony anyánkat. Utána igazi zenei kavalkád kezdődött el.

A műsor a Vivaldi Alapfokú Művészeti iskola legkisebb citerás növendékei indították. Őket fúvósok követték: Burján Eszter – Csomós János furulya duó barokk táncokat, Trella Gergely és felkészítő tanára Csomós János Reneszánsz tánctételt, Trella Marcell J. S. Bach Parasztkantátáját adta elő.

A koncert következő elemeként gitárjáték következett Mosolygó Máté a Dudás Miklós A.M.I.tanulójának, előadásában Tosé Ferra: Ejercico és Stephenson Rak: Moonlight című szerzeményei hangzottak fel.

A műsor a „Hangszobrass” rézfúvós együttes előadásával folytatódott, kiknek vezetője Győri Mihály a Vivaldi Alapfokú Művészeti iskola igazgatója.

Ezután népdalokat hallhattunk Józsa-Vincze Vivien és a Csemeték énekegyüttes előadásában, akik Kisvárdáról érkeztek.

Kerezsiné Dr. Kulcsár Annamária saját gyűjtésű kalotaszegi népdalokat énekelt, majd Rózsa Zoltánnal közösen az István a király rockoperából adtak elő egy részletet.

A koncert utolsó fellépői a nagykállói Rózsafa Citera Együttes és a máriapócsi Kis Rózsafa Citeraegyüttes voltak. Dunántúli népdalcsokrot, Decsi verbunkot, Kállai kettős dallamait és szatmári népdalcsokrot hallhattunk. Felkészítő tanáruk :Rózsa Zoltán,  nagybőgőn kísért : Iváncsik István.

A műsor végén a citerások közösen elénekelték itt is a  Kiskata zenekar :Áldott e föld  című dalát.

Majd Harsányi Gézáné nyugdíjas ének-zenepedagógus és Rózsa Zoltán gondolatai zárták a rendezvényt.

 

Rózsa Zoltán köszönet mondott mindenkinek, akik eljöttek, örömét fejezte ki, hogy ilyen sokan voltak, és reméli, aki ott volt felejthetetlen zenei élményt kaptak. Köszöni azoknak is, akik akár csak lélekben is, de ott voltak velük. Akik nem tudtak részt venni a koncerteken, de szeretnének hozzájárulni segítségükkel a zeneház létrehozásához és a kárpátaljai menekültek megsegítéséhez, ők megtehetik a következő számlaszámon: Takarék Bank :68800082 -00632379.

 

Köszönetét fejezte ki Ruszki Gábor nagykállói plébános Atyának a méltó helyszínért, Nagykálló városának és Virágos Sándornak a sok-sok segítségért, valamint kiemelten köszöni és hálás valamennyi fellépőnek, hogy emelték a koncert színvonalát.

Bízik benne, és úgy tapasztalja, hogy sokan vannak, akik érzik még ebben a mai világban is mennyire fontos, a zene, a kultúra és a „népzene”, ami a miénk és mindig élni fog!

„A saját (zenei)utódaink nevelését nagyon fontosnak tartom, hisz ők fogják átvinni a túlsó partra majd azt, amit ezidáig áthoztak nekünk, a zenét, a népzenét. Azt is fontosnak tartom, hogy a gyermekeink is muzsikáljanak, tanuljanak és a legfontosabb, hogy minket is ajándékozzanak meg a tehetségükkel, valamint, hogy tovább adják majd a gyerekeiknek, és így tovább a következő generációknak az őseinktől és tőlünk tanultakat, örökölteket.

Ezt a kincset mi megőrzésre kaptunk régről, több száz évről és nekünk, a ”nagyköveteknek” meg kell tennünk mindent, amit csak a lehetőségeinkből fakad, amiért erre a nemes feladatra születtünk! A gyerekek minden téren az utókorunk, ezért felkészítésük a „kutya kötelességünk”, és a lehetőségekhez mérten saját időt, energiát, nem sajnálva tovább kell nekik adni a kultúránkat, épp ezért mindent meg kell tennünk ez ügyben.

Ebben lenne óriási segítségünkre a „Rózsafa- Zeneház” létrehozása, ami Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Nagykálló népzenei kultúrájának lényeges pillére lenne a városunkban. Az alapfokú művészeti oktatáson kívül, számos népzenei csapatépítő nyári táboros és annak tematikus programjaival segíti majd gyermekeink népzenei fejlődését!”-fogalmazta meg Rózsa Zoltán.