Örökifjú öregfiúk mérkőzésével emlékeztek

A Nagykállói Városi Sportegyesület idén egész éves rendezvénysorozattal ünnepli alapításának 100 éves évfordulóját, ennek soron következő állomásaként szeptember 10-én kézilabda öregfiúk találkozót rendeztek.

 

A sportegyesület kézilabda szakosztálya 1952-ben alakult meg Kiss András vezetésével, majd először 1954-ben nevezett a férfi és női csapat is a megyei I. osztályba, ahol már az első bajnoki megmérettetésük végén mindkét gárda a dobogón végzett. Ez a megyei I. osztály adott évi bajnokságában elért dobogós helyezés szinte végig nyomon követhető a sportág városi történetében, de a legkevésbé sikeres években is egy-két kivételtől eltekintve legrosszabb esetekben is rendre a középmezőny masszív tagjaként zártak a csapatok.

Az NVSE színeiben 1990-ben versenyzett utoljára a férfi csapat, majd a sportcsarnok 1999-es átadása immár önálló egyesületekként szerveződött újjá a férfi és a női klub is.

 

Ezeket az időszakokat Tóth Gézával idéztük fel, aki még kézilabdázott az NSE színeiben is, később pedig az újjáalakított férfi klubban nemcsak játékos volt, hanem vezetője is volt annak.

 

Számos olyan remek nagybetűs sportember található, akik mind az NSE, mind az önálló klub szerelését magára öltötte, az egyikük Nagy Gábor, aki sportolói hozzáállásával, alázatával és elhivatottságával példát mutathat mások számára is. Vele a kézilabdához kötődő érzéseiről, gondolatiról és a sportágban eltöltött éveiről beszélgettünk.

 

Nagykálló kézilabda történetében vannak olyanok, akik több szálon, több oldalról is kötődnek a település kézilabdájához, ilyen Munkácsi Gyula, aki játékosa is volt az egyesületnek, később testnevelőként dolgozott, volt a férfi és a női csapat edzője is, és édesapja az egyesület történetének egyik kiemelkedő alakja volt. Életének ezen szakaszaira emlékezett vissza a Nagykállói Televíziónak.

 

A rendezvényről több értelemben is elmondható, hogy találkozó volt, hisz Horváth Tibor polgármester úr és Papp László a Sportbizottság elnökének a megnyitó, köszöntő beszédei után a nagykállói örökifjú öregfiúk megmérkőztek a Balkány öregfiúk csapatával, találkoztak a régi csapattársak, sportemberek. Ezt követően pedig a résztvevők kötetlen beszélgetés során elevenítették fel a kézilabdához, az egymáshoz és azokhoz szakosztály meghatározó szereplőihez kötődő a emlékeiket, akik nem lehettek jelen a találkozón, felidézték a mérkőzések és a tornák maradandó pillanatait, azaz egyszerre mosolyogva és időnként elhomályosodó tekintettel emlékeztek a nagykállói kézilabdában eltöltött időkre.

 

Az eseményről készült részletes beszámolót és a riportokat a Nagykállói Televízió Krónika7 című műsorának következő adásában tekinthetik meg.